Jak najít nové kolegy?

Někdy se o někom říká, že ať vleze, kam vleze, nalepí se na něj během večera pět bab lačně toužících po jeho pozornosti. A naopak, jsou ženy, ať vlezou, kam vlezou, při jejich vstupu do místnosti se většina ohlédne ke vchodu.

A někdo hledá, čeká a pořád ne a ne na někoho narazit. Loví na online seznamkách a kde nic tu nic. Tato skupinka si pak může vytvořit pravdu, že je málo mužů či žen nebo že jsou všichni zadaní. Nebo, že je těžké v této době někoho vůbec najít.

Prostě někdo druhé přitahuje a někdo ne. A často tohle není o vzhledu. Na ten se lidé rádi koukají, ale magnetismus tam ne vždy vzniká. A kde vzniká magnetismus ve firmě, který přitáhne nové kolegy? I v době, kdy se říká, že nejsou lidi?

No…hmm…

  • jaké máte vztahy mezi sebou? Je tam úcta, respekt, jednoduše cítíte se v práci hezky?
  • je tam cítit, že máte jasno, kam jdete? Co společně tvoříte?
  • baví vás to v práci? Máte šéfa, který ve vás dokáže vyvolat zdravou sebehodnotu? Která dovolí, že nemusíte vstávat na budíka, ale prostě se těšíte do práce a nedá vám to spát?

Mám kolegyni a ta říkává, že když jde na kafe s kamarády a baví se o práci, tak většinou na ni koukají a říkají: „Ty vado, už tam jsi 8 let a pořád z tebe stříká ohromná radost…takovou práci bych chtěl, to neznám.“

Minulý víkend se vrátila z víkendu u rodičů a povídá: „Hele, taťka se mě ptal, zda mě to ještě pod tím šéfem baví…zda nejsem divná?, hodila jsem na něj takový pohled, že raději dál mlčel.

A to je ten magnet. Magnet toho pravého spojení. Jaký magnet má vaše firma?

Co přitahuje lidi k vám kromě peněz? Peníze vždy byly, jsou a budou, my nebudeme😊 Čím přitahujete mimo peněz?

 

 

Irena Vrbová

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *