Kde se bere sebehodnota?

Je to dlouhých 16 let, co jsem zažila obchodní schůzku, na kterou nikdy nezapomenu. Charakterem nelidskosti a arogance, která se tam stala. Já na ní tehdy prodala a odešla z ní jiná. Asi s nastavenou hranicí, kdo si ke mně, co může dovolit.

Spolupráce skončila brzy, fakt se to nedalo. On měl tehdy ve firmě novou sílu, temperamentní ženu, plnou energie a života. Nevím, jak se mu to podařilo, ale vzali se.

A nevím, jak to, ale po deseti letech mi vyběhla na FB, jak běží po pláži. Krásné tělo letící arabskou pouští.

„Ha, to není možné, že takhle kvete vedle toho ….píp…(omlouvám se, ale on byl fakt dílo)“

Nedá mi to a napíšu jí:

„Ireno, právě jsme se rozvedli.“

Trvalo dalších 6 let. Ona běhá, já běhám. Vždy jsme si před startem českého řetězce běhů Runczech vyfotily, v čem běžíme, abychom se našly. Ve změti tisíců lidí jsme se nenašly. Až teď:

„Hele, tak kdy? Pondělí ve 12 oběd?“, píše.

A tak dnes je úterý, včera bylo pondělí. Oběd jsem snědla, ale jedla jsem ho hodinu, pořád mi padala brada. Tak silný příběh jsem dlouho neslyšela a to se živím jako ten, co ve své práci slyší tisíce příběhů klientů.

„Ireno, už vím, proč trpící ženy nechodí na policii, kdybyste viděla, jak se k vám policie chová…“

„Dům jsme koupili za peníze získané prodejem mého bytu, opravu pak za jeho. U rozvodu měl hodnotu 19mega, on ho nechal ocenit na 9. Ale nabídl mi 3mega. Okamžitě jsem řekla ANO. To nečekal.“

„Koupil mi dovolenou za tisíce a po ní se zeptal, zda jsem dostala rozum. Ano dostala, řekla jsem, stojím si za tím, že odcházím.“

Atdatdatd.

Tři malé děti, živí se jako zdravotní sestra (tabulkový plat) a vzala sílu a:

„Víte, co? Když uděláte v životě takový krok, neskutečně si začnete vážit sebe sama. Zvedne se vám ohromně úcta k sobě…“

Odešla s holým zad…, ale s ohromnou vírou v sebe sama. Tento krok Bůh vždy ocení. Má nové bydlení, děti rostou a ona? Je nádherná. Ale neskutečně nádherná a to je o 16 let starší.

„Hele, oběd ti platím a příště ty, jo? Ať je jistota, že se budeme od teď vídat…“, povídá na konci.

Hohoooooo, anoooooooo. Chci se s ní vídat!

 

 

Irena Vrbová

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *