Každý vztah může být tvorba

Nedávno mi kamarádka povídá: „Co když se už v životě nezamiluji? Strašně mi chybí ta vzrušenost na začátku…“

Koukám na ni a přemýšlím, jak vnímá vztahy. Zda mluví jen o partnerovi nebo….?

Počáteční nadšení, zamilovanost, vzrušení je taková mňamina zadara😊

A pak je to už TVORBA. Pokud tedy tvoříme. A ta může přinést toliko vzrušení a vlastně ve všech vztazích, kde je nám druhý sympatický a máme ho rádi.

Velmi ráda dávám květiny lidem. Je to dle mé účetní až moc vysoká nákladová položka mého firemního účetnictví. A to tam nejsou všechny květiny. Tento týden jedna květina splnila i moji touhu prožít vztahový příběh plný vzruchu a zábavy.

Koupila jsem kytku, kterou jsem chtěla dát jedné účinkující v Národním divadle v představení Krajina těla. Což je neskutečná metafora na krásu krajiny skrze tělo.

Píšu své dvorní květinářce: „Hele, musí to být lilie a musí být tentokrát menší. Musím ji pěšky odnést do centra.“

Tento požadavek se úplně nezdařil, takže jsem v tram 22 byla 25 minut středem pozornosti všech. Chvíli v levé ruce, pak v pravé. Ale mé svaly nezklamaly a donesly ji.

Za druhé jsem zapomněla kytku označit jménem. Má malá důvěra v uvaděče, že si zapamatuje jméno, které ženě na jevišti to má na konci dát byla bohužel asi znát😊 3x mi řekl, že je mladý a pamatuje si😊

Dal to! Jenže to nejvíc vzrušivé teprve přišlo. Velikost kytky a dopravní prostředek, na kterém ta krásná žena pojede, nešly k sobě.

„Děkuji za nádhernou kytku“, píše mi po představení z šatny.

„Není zač, jen ta Vespa v pistáciové barvě ji neuveze….“, odepisuji.

„Hmm, tak to se uvidí!“, přijde zpět.

A tak mě popadl zmatek a vzrušení zároveň. Ty vado, ona se nabourá.

Tak! Svaly to daly, mladý klučina to dal a pak mi došlo, že můj kámoš to musí dát taky. Jak to šťastně dopadlo mi potvrdila fotka, která mi přišla kolem půlnoci.

A tak to je. Když má kolem sebe člověk miláčky, má je rád, tak ta tvorba je velmi milá….hluboká…naplňující…a někdy až dech beroucí. A tak se děje, že člověk většinu času lítá a má energii.

Jen…chce mít kolem sebe fakt miláčky a dokázat poslat pryč nemiláčky. Ať se pak nečeká na tvorbu tam, kde ani smrt nezabere😊

Krásný víkend plný vzrušivých úlovků skrze nás, lidi😊

 

 

Irena Vrbová

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *